Answer :
Answer:
The unit price of a board game is $6.70
Step-by-step explanation:
1 board/2boards = x/13.4
Cross multiply:
13.4*1/2x
13.4/2x
x=6.7
Hope this helps plz hit the crown :D
Answer:
The unit price of a board game is $6.70
Step-by-step explanation:
1 board/2boards = x/13.4
Cross multiply:
13.4*1/2x
13.4/2x
x=6.7
Hope this helps plz hit the crown :D