Answer :
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.
3+1=4
4/12+1/12=5/12
3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer:
to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples
Step-by-step explanation:
addition of the lbs of apples