👤

Answer :

Answer:

Choice C

Step-by-step explanation:

You find the ratio, so every if 4 McDonalds is $28 thats 4:28

You find the unit rate 1:x

divide each side by 4 and the unit rate is 7. Graph c shows cordinate (1,7)