Answer :
Answer:
each tree was $36
Step-by-step explanation:
if the trees are $9 less then the full price and she purchased 3
9 times 3 is 27 135-27 is 108 so then when you divide 108 and 3 to get $36
Answer:
each tree was $36
Step-by-step explanation:
if the trees are $9 less then the full price and she purchased 3
9 times 3 is 27 135-27 is 108 so then when you divide 108 and 3 to get $36