Hannagamerplayz21go Hannagamerplayz21go Mathematics Answered Carol bought 12 pounds of bananas for $13.50 and then the next week she bought 20 pounds for $22. Which bunch of bananas was the best buy? A. 12 lbs for $13.50 B. 20 lbs for $22 C. Same price