👤

Sophia bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $1.84 and a 6-pack of juice bottles. The total cost before tax was $9.94. How much was each bottle of juice

Answer :

Answer:

1.35

Step-by-step explanation:

(9.94 - 1.84)/6=1.35

Answer:

The answer is $1.35

Step-by-step explanation:

9.94 - 1.84 = 8.1

8.1 ÷ 6 = 1.35