Jackiebear4331go Jackiebear4331go Business Answered A box of chocolates weighs 226.8 grams and costs $14.99. if 1 ounce is approximately 28.35 grams, what is the unit price per ounce of the chocolates? a. $0.53 b. $0.66 c. $1.87 d. $2.33 please select the best answer from the choices provided a b c d