👤

Using your Labor & Output example from class (the one where the fixed cost is listed at $35), answer the following:
1) What should we do if our MR drops to $12?
2) What should we do if our MR increases to $31?
Explain briefly. ▲

Answer :

Go Teaching: Other Questions