Miriamcercea01go Miriamcercea01go Mathematics Answered Joel has $10.50 for beans and rice. • Beans cost $1.50 per pound. • Rice costs $1.00 per pound. Complete the table showing three ways Joel can spend exactly $10.50 on beans and rice. Pounds of Beans, b 2 Pounds of Rice, r 3