RainbowCat71110go RainbowCat71110go Mathematics Answered Mr. C is buying some Hot Cheetos for our school hangout. He can buy an 18 ounce bag for $4.50 or he can buy a 40 ounce bag of the same Cheetos for $8.80. Which bag of Hot Cheetos offers the lowest price ounce?