two teachers, Mr meehan and Mrs chipps, decide to buy compasses and rulers for their classrooms. Mrs chipps buys 30 compasses and 50 rulers for$95. Mr meehan buys 40 of each for $116. What are the individual costs of the compasses and rulers that were purchased