👤

Mrs. Perky bought 2 3/4 gallons of blue paint. Each gallon of blue paint cost $19.50. Mrs. Perky also bought 1 1/3 gallons of orange paint. Each gallon of orange paint cost $16
What was the total cost of the blue paint
What was the total cost of the orange paint
What was the total cost for both the blue and orange paint

Answer :

Go Teaching: Other Questions