👤

Mr. Alegria went to Chick-fil-A to buy lunch for the math teachers. One week, he purchased 3 chicken sandwiches and 2 orders of chicken nuggets for $17.96. The following week, he purchased 2 chicken sandwiches and 4 orders of chicken nuggets for $19.92. How much does he pay for one order of chicken nuggets and one chicken sandwich?