Answer :
Answer:
379.5¢
Step-by-step explanation:
Given that :
Number of oranges = 1,518
Cost per orange = 0.25¢ each
Amount made = (number of oranges * cost per orange)
Amount made = 1518 * 0.25
Amount made = 379.5¢
Answer:
379.5¢
Step-by-step explanation:
Given that :
Number of oranges = 1,518
Cost per orange = 0.25¢ each
Amount made = (number of oranges * cost per orange)
Amount made = 1518 * 0.25
Amount made = 379.5¢