👤

Answer :

Answer:

It would cost $21.84

Step-by-step explanation:

Becasue you first figure out how much one book mark cost and one costs 0.78. Then you just multiply 0.78 by 28(total amount of classmates.) Hope that helps:)

Wish you luck I hope up passed