Please help I’m so close to passing math

Answer:
$0.14 per ounce of salsa
Step-by-step explanation:
2.80/20
Move decimal to make the number a whole number
(Have to move the decimal the same amount of spaces)
28/200
0.14
Hope this helps. Have a nice day
Answer:
$0.14
Step-by-step explanation:
20-ounce =2.80
1- " =2.80/20
=280/100 × 1/20
=14/100
=$0.14