Ellener315go Ellener315go Mathematics Answered FREEBEE POINTSSSSSSSSSSSSSSSSSSWhich situation leads to a unit cost of $4 per hat? A. 4 hats for $24 B. 12 hats for $48 C. $6 paid for 2 hats D. $4 paid for 4 hats