👤

Three different bags of pretzels are sold at the store. Which bag of pretzels is the best buy?
Bag A:10 ounces for $1.10
Bag B:12 ounces for $1.38
Bag C: 6 ounces for $0.84
A. Bag A
B. Bag B
C. Bag C
D. Bag A and Bag B are equally good values