Answer :
The answer is 4
You would divide $9 by 18 to get the price of each bunch. Then you would multiply that number by 8 to get the amount for 8 bunches.
$9 divided by 18 is $0.50. $0.50x8= 4
You would divide $9 by 18 to get the price of each bunch. Then you would multiply that number by 8 to get the amount for 8 bunches.
$9 divided by 18 is $0.50. $0.50x8= 4