Gianellev6886go Gianellev6886go Mathematics Answered Whiteboard markers cost $4.75 per set at an office supply store. Which equation can be used to determine the price, P, of n sets of these markers? (10 points) a P = 4.75n b n = 4.75P c P equals 4.75 over n d n equals 4.75 over P