Answer:
Consinder the first body
[tex]potential \: energy = mgh \\ = 2 \times 10 \times 10 \\ = 200 \: joules[/tex]
Consider the second body
[tex]potential \: energy = mgh \\ = 4 \times 10 \times 10 \\ = 400 \: joules[/tex]
The body of mass 4 kg had the greater potential energy than the body of 2 kg