Go Teaching
👤
Jwtreadwell1sgo
Jwtreadwell1sgo
Mathematics
Answered
express $122 for 14 hours as a unit rate
Answer :
Vanessaakaraiwe123go
Vanessaakaraiwe123go
Answer:
8.70 dollars/per hour
Step-by-step explanation:
122 ÷ 14 ≈ 8.7
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 56+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
Help Me Pleaseeeeeeeee
What Kinds Of Goods Were Sold In The Ranch General Store?
HELP PLEASE :(( Thank U
Name The Triangles That Are Similar, If Any Of Them Are.
AA Stone 'X' Of Mass 2 Kg Is At The Height Of 2 M From The Ground LevelAnother Similar Stone 'Y' Of Mass 4 Kg Is At The Height Of 4 M From The Groundlevel. Wha
Select All The Intervals Where F Is Decreasing
In 1983 President Reagan Signed This Bill Making It A Law That Martin Luther King Would Have A National Holiday In January. How Many Signatures Were Collected T
Answers For Both Boxes Please For 25 Points!
Paul Has $145 In His Savings Account. He Earns $36 A Week Mowing Lawns. If Paul Saves All Of His Earnings, After How Many Weeks Will He Have No More Than $450 S
If The Free Market (private) Equilibrium Quantity Is Greater Than The Socially Optimal Quantity, One Can Infer That:
HELPPPPPPP PLEASE!!!!!!!! Analogy: Welcome: Reject::Please: Type Of Analogy:
Name 2 Alcohol Treatment/Intervention Resources In Our Community