Answer :
Answer:
$54
Step-by-step explanation:
1 quart = 32 fl oz
3 quarts would contain 32 x 3 = 96 quarts
1 ounce would cost : $4.50 / 8 = $0.5625
96 quarts would cost = 96 x $0.5625 = $54
Answer:
$54
Step-by-step explanation:
1 quart = 32 fl oz
3 quarts would contain 32 x 3 = 96 quarts
1 ounce would cost : $4.50 / 8 = $0.5625
96 quarts would cost = 96 x $0.5625 = $54