👤

The school store sells pencils for $0.30 each, hats for $14.50 each, and binders for $3.20 each.
Elena would like to buy 3 pencils, a hat, and 2 binders. She estimated that the cost will be less
than $20.
Do you agree with her estimate? Explain your reasoning.