Answer :
Answer: The cost per pound for bananas is $1.5 per pound.
Step-by-step explanation:
To get this answer you will divide the cost by the amount of bananas you have.
Answer: The cost per pound for bananas is $1.5 per pound.
Step-by-step explanation:
To get this answer you will divide the cost by the amount of bananas you have.