👤

a student is buying pens and markers for school. Packs of pens cost $2.75 each and packs of markers cost $3.25 each. If she bought a total 6 packs and spent $17.50, how many of each did she buy?

A Student Is Buying Pens And Markers For School Packs Of Pens Cost 275 Each And Packs Of Markers Cost 325 Each If She Bought A Total 6 Packs And Spent 1750 How class=