👤

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Answer: Unit price = $

Answer :

Answer:

2.18

Step-by-step explanation: 17.44 divided by 8 = 2.18

Go Teaching: Other Questions