👤

Answer :

Answer:

The cost of 5 apples.

Step-by-step explanation:

Typically the equation would be written as C(n) = 4.50

Since 5 is where 'n' should be, then that means the number of apples in the equation is five.

C(5) = 4.50

Means, that 5 apples cost $4.50

Go Teaching: Other Questions