Michelleiwealago Michelleiwealago Mathematics Answered Danielle and Michelle visited a candy shop. Danielle bought 10 pounds of strawberry taffy and 1 pound of banana taffy for $46. Michelle bough 1 pound of strawberry taffy and 1 pound of banana taffy for $10. How much does each type of taffy cost?