Someone plz help me I will give brainliest

Answer:
$33.81
Step-by-step explanation:
Strawberries = $2.49 Per Pound (Bought 3)
Blueberries = $3.19 Per Pound (Bought 2)
Pineapples = $4.99 Per Pound (Bought 4)
So we have to multiply each price with the number of fruits bought.
So, For Example, Strawberries: $2.49 × 3 = $7.47
After you did all three individually, add them all up.
Strawberries : $7.47
Blueberries : $6.38
Pineapple : $19.96
Total = $33.81