Go Teaching
👤
Laineyhawley07go
Laineyhawley07go
Mathematics
Answered
which word describes the unit price
Answer :
Kaylenxcgo
Kaylenxcgo
the last one is right because it’s per 1 unit or in this case day
Answer Link
VanimeldaWolf29go
VanimeldaWolf29go
Answer:
$5.00 for 1 day
Step-by-step explanation:
1 day is a unit, so its $5.00 for 1 day.
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 31+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
My Teacher Assigned Us To Draw A Still Life Of A Cup/container From Observation.. Is This Fine? Rate It Pls <3
The Area Of A Rectangular Field Is 99m2. The Length Of One Side Is 11m. The Farmer Needs To Know Its Perimeter To Work Out How much Fencing Will Be Needed? Hel
35. Find The Area Of The Shaded Region In The Following Figure, Correct To One Decimal Place.
4p^2+2=98 Square Root Property
What Does Germany Have To Do According To The Treaty?
Which Of The Following Expressions Is A Factor Of 2x2 – 11x + 152 (2x-3) (x+3) (2x+5) (2x-5) (2x-1)
The Difference Between Two Numbers Is 3. What Is The Larger Number If The Smaller Number Is -4? *
Which Event From The Story Best Represents The Character-versus-nature Conflict?
Pls Help find The Volume.
¿para Que Se Utilizan Los Mapas Geograficos?
Name The Granular Bodies Found In The Cell Body Of The Neuron
Help Me Please I Will Give Brainliest :)