Go Teaching
👤
Imposter22go
Imposter22go
Mathematics
Answered
11 batteries cost $12
What is the unit rate?
Answer :
Shawronnae908go
Shawronnae908go
12 divided by 11 equals 1.09 repeated so it would be $1.09 per batteries
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 33+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
Which Part Of The Book Explains The Background Of The Book And Why It Is Important
Billie Had An Account Balance Of $500 In Her Checking Account. Over The Next Month, She Deposits $150, Pays Her Annual Credit Card Fee Of $100 And Makes ATM Wit
Is The Genotype For Red Hair Hom0zygous Dominant, Heterozygous, Or Hom0zygous Recessive?
Cab Companies Often Charge A Flat Fee For Picking Someone Up And Then Charge An Additional Fee Per Mile Driven. The Yellow Cab Company Charges $2.50 For Pick Up
A Clause Is Grammatical Unit That Includes?
Current Is Measured In Units Called Volts Yes Or No
Explain Why Roosevelt's Speech Was Such A Big Success. Use Quotes Please.
4. Do The Following Side Lengths Form A Triangle? 52, 37, 42
What Is Less Than 1/2 Inches
How Will Youth Mentoring Work For Juvenile Delinquents
Jane Has 6/7 Of A Yard Of Ribbon She Uses 3/4 Of A Yard To Trim An Ornament How Much Ribbon Is Left
What Fraction Of An Hour Is 16 Minutes? Give Your Answer In Its Simplest Form.