Answer :
Answer:
$1582
Step-by-step explanation:
cost of each kg 904/8=113
cost of 14 kg 113x14=1582
the cost of 14 kg of butter is $1582
Answer:
$1582
Step-by-step explanation:
cost of each kg 904/8=113
cost of 14 kg 113x14=1582
the cost of 14 kg of butter is $1582