Go Teaching
👤
Bluefacebabygirl1go
Bluefacebabygirl1go
Mathematics
Answered
pls pls pls pls helpppp
Answer :
Cheyenne8912go
Cheyenne8912go
it would be the first one. 5.95
Answer Link
Cynny21go
Cynny21go
Answer:
$5.95
Step-by-step explanation:
7/20 = .35 cents per ounce
.35*17=5.95
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 21+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
Consider A 1.2-m-high And 2-m-wide Double-pane Window Consisting Of Two 3-mm-thick Layers Of Glass (k 5 0.78 W/m·k) Separated By A 12-mm-wide Stagnant Air Space
What Is The Product Of 4.38 × 0.6
In One Class, Students Had An Average Height Of 68 Inches And A Standard Deviation Of 5 Inches. In A Second Class, The Students Had An Average Height Of 67 Inch
List Five Lessons For Nigeria To Be Learned From The Asian Tigers.
Whic Number Would You Put In A Frequency Table To Show 5 3
Find The Equation Of The Line Shown
A Student Sees The Following Safety Symbols Associated With A Lab Assignment.The Assignment Instructions Indicate That A Chemical Reaction Will Occur When The S
C Which Set Of Transformations Would Prove AQRS-AUTS? Reflect AUTS Over Y = 2, And Dilate AU'T'S' By A Scale Factor Of 2 From Point S. Reflect AUTS Over Y = 2,
(put Your Answers To The Nearest Whole Number.) A Country Starts Off With Gdp Per Capita Of 15,000. How Much Will Its Gdp Per Capita Be After 10 Years Of Gdp Pe
In "The Wife Of Bath's Tale", Why Is It Ironic That The Answer To What Women desire The Most Saves The Knight's Life?
Please Write At Least A Paragraph Explaining Whether Or Not America Today In 2022 Qualifies As An Oligarchy Need This ASAP No Links
Advertisements Are A Media Form Primarily Geared Towards ?