Kathryn and karina are neighbours and they are each planning rosebushes and butterfly plants in their yard. They bought their plants from the same store. Catherine spent $111 on four rosebushes and seven butterfly plants. Karina spent $132 on five rosebushes and eat butterfly plants. What is the cost of one rosebush and the cost of one butterfly plant?
A rosebush : $10, butterfly plant $7
B Rose bush: $9 ,butterfly plant $12
C rosebush; 12 , butterfly plant $9
D rose bush : $14, butterfly plant $7