Callaghandawson1114go Callaghandawson1114go Mathematics Answered 16 pack of 2 Ounce Donuts cost $8.75 8 Pack of 3 Ounce Donuts cost $6.50 What is the Cost per Ounce of each Item? (write as a UNIT RATE) What is the best buy? and why?