Answer :
Answer:
see below
Explanation:
first of all, you find the speed of sound in air
which is
speed = frequency x wavelength
so
speed = 200 x 1.5
speed = 300 m/s
speed remains the same in the same medium
so you can use speed and frequency to find wavelength
speed = frequency x wavelength
300 = 600 x wavelength
wavelength = 0.5 m
hope this helps, please mark it brainliest