Answer :
Answer: $11,560,000
Explanation:
Market value = Equity + Debt
Equity = 320,000 shares * 33
= $â€10,560,000‬
Debt = $1,000,000
Market value = 10,560,000 + 1,000,00
= $11,560,000
Answer: $11,560,000
Explanation:
Market value = Equity + Debt
Equity = 320,000 shares * 33
= $â€10,560,000‬
Debt = $1,000,000
Market value = 10,560,000 + 1,000,00
= $11,560,000