Go Teaching
👤
Shaniayaws135go
Shaniayaws135go
Mathematics
Answered
Please help me with the whole problem.
Answer :
Dawoofgo
Dawoofgo
Answer:
1. $155 ≥ $31.50p + $13.25
2. p ≤ 4
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 41+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
Is The Line Through Points P(8, 4) And Q(6, –1) Parallel To The Line Through Points R(1, –4) And S(4, 5)? Explain.
Your Friend Who Lives Outside The Country Wants To Prepare One Of Your Staple Dishes Write A Letter To Him Or Her Describing How This Meal Is Prepared.
Find The Effective Rate Of An Account That Earns 4.8% Compounded: Round Your Answers To 4 Decimal Places As Needed. semi-annually: % quarterly: % monthly: %
Which Model Can Be Used To Find 4/5 Divided By 1/10
Suppose DF=34, AC=36, And BC=72 I Already Got AB And BE I Just Need DE
Spanish And Chinese
Convention Of 1832-33 RAFT Writing OL 1 Of 11 Of 1 Items Question POSSIBLE POINTS: 100 Using Your Notes And What You Have Learned About The Road To Revolution ,
(1) Finally, They All Waved Goodbye To Th whale As She Set Out For The Deeper Waters. (2) The Marine Biologists All Gathered Around the Side Of The Dock. (3) Th
What Type Of Error Occurs In This Program? listA = [10, 3, 11, 4, 1] num1 = ListA[2] num2 = ListA[8] sum = Num1 + Num2 print(sum) A. Logic Error B. Runtime Err
Help Meeeeeeeeeee Pleaseee
Help Meeeeeeeeeee Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Two Pizza Shops Offer A Per Topping Cost For Toppings Added To Their Regular Pizzas. Luca's Pizza Offers A Unit Rate Of $1.50 Per Topping. Lorenzo's Pizzeria's