Annabeatrizpereira13go Annabeatrizpereira13go Mathematics Answered Mr. Bucci goes to the grocery store and purchases 17 bags of raisins and a $2.97 jar of peanut butter. His total cost was $34.76. What was the cost for a bag of raisins? Help