Answer :
Answer:
Step-by-step explanation:
Earnings = 16.75 hours × $8.25/hour = $138.1875
Deductions = 6.5% + 1.45% = 7.95%
net = 92.05% of $138.1875 ≈ $127.20
Answer:
Step-by-step explanation:
Earnings = 16.75 hours × $8.25/hour = $138.1875
Deductions = 6.5% + 1.45% = 7.95%
net = 92.05% of $138.1875 ≈ $127.20