👤

There are 6 cartons of orange juice in each package shown above. Kelsi paid $10.50 for 6 cartons of orange juice. What is the unit price per carton of orange juice?


A) $1.25 per carton B) $1.60 per carton © $1.75 per carton D) $1.80 per carton​

Answer :

Answer:

c) 1.75

Step-by-step explanation:

Answer:

1:75

Step-by-step explanation:

Go Teaching: Other Questions