Pls help i have been getting bad answers all day im about to fail 7th grade :( Pls I WILL GIVE BRAINLIEST ANYTHING :(


Answer:
1. a
2. c
3. math and the calculation of meat price per pound, then a comparison
Step-by-step explanation:
give brainliest pls pls pls