Go Teaching
👤
Hellomathnatgo
Hellomathnatgo
Mathematics
Answered
26.2 miles in 4 hours. Find the unit rate
Answer :
Mibogo
Mibogo
Answer:
Step-by-step explanation:
Unit rate = 26.2 ÷ 4 = 6.55
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 96+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
A Restaurant Manager Figured That The Food For Nightly Steak Special Actually Cost $8.00. The Restaurant Will Sell The Special At An 80% Markup. How Much Will A
In An Endothermic Reaction, Always Treat Heat As A
Need Help ASAPPPPPPP
An Analysis Of Past Maintenance Costs Indicates That Maintenance Cost Is An Average Of $0.20 Per Machine-hour At An Activity Level Of 10,000 Machine-hours And $
What Is The Best Answer To This Question: ¿Te Gustan Los Huevos? Sí, Si Me Gustan. Sí, Si Te Gustan. Sí, Si Me Gusta. Yo Sí Gustar Huevos
What Is The Total Cost Of 1.2 Cubic Yards Of Soil If It Sells For $24 Per Cubic Yard ?
Which Sentence Best Supports The Main Idea Of The First Paragraph? A. Earthquakes In California Are So Common That Many Residents Barely Notice Them. B. Astr
About 3000 B.C The First People To Live In The Indua River Valley Were The A. Mohenjo-Daro B. Aryans C. Indians D. Harappans
The Articles Of Confederation Reflected Americans’ Fear Of:.
I Attached The Question
Who Commissioned The Garden Of Gethsemane
Three Ounces Of Cinnamon Cost $2.40. If There Are 16 Ounces In 1 Pound, How Much Does Cinnamon Cost Per Pound?