Harrystyleswife85go Harrystyleswife85go Mathematics Answered Laney bought a cup of coffee and two cookies at her local coffee shop. The coffee cost $1.89. She got $1.23 back as change from the $5.00 bill she gave the cashier. How much did each cookie cost? Page