Genesishoopergo Genesishoopergo Mathematics Answered PLZZZ HELP ILL GIVE BRAINLIEST, Twenty friends purchased supplies and food for a lunch event. The supplies cost $39.98, and the food cost $54.62. The friends split the cost evenly. How much money did each friend pay?