👤

I need help Please and Thank you. A fundraiser sells 150 candy bars for a total of $125. What was the unit price (price per candy bar)? A $1.25 C. $1.50 B. $1.20 D. $0.90​

Answer :

The answer is $1.20
Can I get Brainliest?