Answer :
Answer:
3 watermelons
Step-by-step explanation:
So this is a basic unit rate problem, so you're going to divide:
6 ÷ 2 = 3
So DeShawn can buy 3 watermelons with $6
hope this helps:)
Answer:
3 watermelons
Step-by-step explanation:
So this is a basic unit rate problem, so you're going to divide:
6 ÷ 2 = 3
So DeShawn can buy 3 watermelons with $6
hope this helps:)