Answer :
Answer:
3 packs
Step-by-step explanation:
1 pack = $3
To see how many she could buy divide the money she has by how much each pack costs
9/3 = 3
$3 for each pack is the same as
3+3+3 = 6+3 = 9
Answer:
3 packs
Step-by-step explanation:
1 pack = $3
To see how many she could buy divide the money she has by how much each pack costs
9/3 = 3
$3 for each pack is the same as
3+3+3 = 6+3 = 9