👤

susie is going to the water slides and needs to figure out which deal is better she can pay $30 to go on the water slides as much as she wants or she can pay $13 to get in plus an additional $1 per trip down the water slides if suzie goes on a certain number of trips down the water slides the two options are equivalent in terms of cost how many trips down is that? what is the cost?